Czyszczenie przewodów oraz rur hydraulicznych

W ramach oferty świadczymy usługę czyszczenia przewodów oraz rur hydraulicznych systemem Ultra Clean®, co zapewnia czystość przepływającego oleju hydraulicznego, zapobiegając uszkodzeniom komponentów hydrauliki siłowej.

Aż 80% usterek układów hydraulicznych spowodowane jest przez zanieczyszczenia

Składowe elementy hydrauliki, takie jak pompy, rozdzielacze, zawory, tłoki wykonywane są z podobną precyzją jak części zegarków, a ich praca w środowisku brudnego oleju w krótkim czasie powoduje nieodwracalne zniszczenie. Częsta wymiana oleju na nowy generuje dodatkowe koszty, które znacząco wpływają na ogólne koszty obsługi maszyn i urządzeń. Ograniczenie zanieczyszczeń w układzie hydraulicznym można osiągnąć poprzez montowanie czystych elementów hydrauliki już na etapie budowy układu.

Czyszczenie przewodów i rur hydraulicznych

Cięcie

Cięcie węży hydraulicznych zarówno gumowych jak i termoplastycznych powoduje powstawanie zanieczyszczeń, które pozostają wewnątrz węża.

Olej w układzie hydraulicznym przepływa przez wszystkie jego elementy, dlatego zwykła wymiana węża na nowy, niewyczyszczony, powoduje natychmiastowe zanieczyszczenie układu (opiłkami metalu z oplotu stalowego, kawałkami gumy, sadzy, itp.).

Czyszczenie

Czyszczenie polega na przestrzeliwaniu przez wąż korków czyszczących za pomocą sprężonego powietrza, a następnie zaślepianiu końców gotowego przewodu termokurczliwymi zaślepkami.

Czyszczenie przewodów pozwala uzyskać czystość oleju hydraulicznego na poziomie klasy 18/16/13 wg normy ISO 4406 (czystość oleju określana jest na podstawie ilości określonej wielkości zanieczyszczeń znajdujących się w próbce 1 ml badanego oleju). Czystość oleju wg w/w normy potwierdza analiza wykonana za pomocą detektora laserowego.

Zaślepianie

Wyczyszczone przewody należy zabezpieczyć za pomocą zaślepek termokurczliwych. Montaż zaślepek odbywa się przy użyciu gorącego powietrza. Zaślepki termokurczliwe nie pozostawiają po sobie żadnych zanieczyszczeń. Dopóki są na końcówkach uprzednio wyczyszczonego przewodu, dają gwarancję, że jest on nadal czysty. Demontaż zaślepek nie wymaga dodatkowych narzędzi.

  • Materiał zaślepki odporny na uderzenia i otarcia
  • Szczelne zabezpieczenie przed brudem i kurzem
  • Błyskawiczny montaż
  • Pasek umożliwiający szybki demontaż zaślepki
  • Zakres rozmiarów do 2” (średnica wewnętrzna węża)

Dostarczanie czystych i zaślepionych przewodów hydraulicznych możliwe jest dzięki urządzeniom Ultra Clean®stosowanym w Tubes International.

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z naszym Specjalistą